Welcome
 
ForumPortalCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ndalo Kohen n Internet caffe :P

Shko poshtë 
AutoriMesazh
RAMPAGE!!!

avatar

Numri i postimeve : 39
Join date : 04/07/2010
Age : 24
Location : Kosova

MesazhTitulli: Ndalo Kohen n Internet caffe :P   Mon Jul 05, 2010 3:02 pm

Ketu do t'u tregoj se si te ndalni kohen ne Internet Cafe

Qka duhet :
Nje CMD(command prompt)

Nese eshte e bllokume,ateher ketu jane 2 menyrat me efektive per ta hapur ate

1.Me klik te djatht ne Desktop >>New shortcut>>shkruani"COMMAND.COM" pa thonjeza>>next>>Finish

2.Krijo nje Text Document te ri,pastaj shtyp "CMD" (pa thonjeza) ne ate,dhe ruaje si BAT fajll, .bat dhe pastaj mund ta hapni ne Desktop

Kjo duhet tju jap akces ne CMD

Tani le te hapim Comand Promtin(CMD-ne) dhe shtyp: "regedit" pa thonjeza.Tani duhet ajo tju hap nje REGISTRY.Vepro si me posht
"HKEY_CURRENT_USER>Appevents>software>classes> microsoft>windows>current version>internet settings>policies>system" tani ne anen e djatht shkrun Disable Task Manager,kliko ne te dhe qo posht per te MODIFIKUAR,dhe ndryshoja value(vleren) ne "0" dhe pastaj hapni Task manager.
"CTRL+ALT+DEL/DELETE" dhe mbyllnje ate Qe mat kohen Very Happy .!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Ndalo Kohen n Internet caffe :P
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Publishing Government Contracts in the Internet
» Vendredi 18 Mars : Shopping sur Internet
» Mardi 15 mai : que faites-vous sur internet ?
» Internet Book Marketing
» on LGUs w/o Internet Connection

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Vushtria Gaming Center  :: Mësime & Tutoriale-
Kërce tek: