Welcome
 
ForumPortalCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 amX comands !

Shko poshtë 
AutoriMesazh
RAMPAGE!!!

RAMPAGE!!!

Numri i postimeve : 39
Join date : 04/07/2010
Age : 25
Location : Kosova

amX comands ! Empty
MesazhTitulli: amX comands !   amX comands ! Icon_minitimeMon Jul 05, 2010 6:43 pm

ComanDa pëR amX by RAMPAGE!!!

amx_kick "emrin kon po don me kick"
amx_ban "emrin kon po don me banirat"
amx_banip "emrin kon don eme banirat me IP"
amx_unban "emrin ose IP per me ja hek banin"
amx_slay "emrin" - per me ja bo kill
amx_slap "emrin" - per me ja dridh ( shuplak ) Very Happy:P
amx_cvar sv_restart 1 - per me res
amx_map "emrin e mapit" - per me ndru mapin
amx_nick "emrin qysh e ka" "emrin qysh po don me ja bo"
amx_say "mesazhi qa podon me shkru"
amx_psay white "me fol me tbardha"
amx_tsay white "tbardha anash"
amx_csay white "tbardha ne mes"
amx_votemap map1 map2 - .psh. amx_votemap de_dust2 de_nuke de_prishtina Razz
amx_vote "pytja qa po don me vet" "pergjigja 1" "pergjigja 2"
amx_chat "tekstin" ( me kete komand fol veq me admina tjertnuk mund ta shohin )
amx_kickmenu ( menuja per kick )
amx_banmenu ( menuja per ban )
amx_cvarmenu (menuja e CVAR )
amx_reloadadmins ( per tja bere refresh fajllit ku jon adminat nese shtoni ndonje admin Very Happy )
amx_pause 1 ( per ta bere pause serverin )
amx_pause 0 ( per ta hekur pausen )
amx_off ( nese doni ta nalni AMX )
amx_on ( per ta leshuar AMX )
amx_rcon ( dergon ne server komandat permes rconit )
amxmodmenu - per paraqitjen e te gjithe menuve qe jan me amx
amx_cvar sv_password "paswwordi i srv" - per ti qitur password serverit
amx_cvar mp_freezetime 8 - per tja ndryshuar freezetime srv
amx_lock_name "emrin kuna po don me ja blloku"
amx_lo3 "me ba restart ne 3-her ren"
Per ti par full komandat dhe acesat te cilat i keni e shenojm ne consol :
amx_help ose amx_who
dhe to te shihni sa acesa i keni dhe te gjitha komandat te cilat mund ti perdorni Smile

Sheno /hp per te pare at qe te ka vra

Sheno /me per ti pare kundershtarit se sa hp ja ki jek

Sheno /rank per te pare radhitjen tuaj ne server

Sheno /top15 per ti pare 15 lojtaret qe kan me se shumti vrasje

Sheno nextmap per te pare mapen e ardhshme

Sheno timeleft per te pare kohen e mbetur
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
amX comands !
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Vushtria Gaming Center  :: Rreth Counter-Strike & CS Tools-
Kërce tek: